Dr. Sait GÜNAL


Hatay Büyükşehir Belediyesi Bilgi İslem Daire Başkanı


Doğum Tarihi : 03.04.1959
Doğum Yeri : Hatay / Antakya


  İlk, orta ve lise eğitimini Antakya’da tamamladı.
Daha sonra 1976 yılında üniversite eğitimi için Diyarbakır Dicle üniversitesi Tıp Fakültesine girdi.

  6 yıllık tıp eğitimini tamamladıktan sonra Tıp Doktoru olan Dr. Sait GÜNAL 1982 yılında mecburi hizmet görevi için Kahramanmaraş İli, Elbistan İlçesinde SSK Dispanserinde hekim ve başhekim olarak 2 yıl görev yaptı.
  1984 yılında girdiği sınavla Çukurova üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim dalına araştırma görevlisi olarak atandı. 4 yıllık İhtisas eğitimi sonunda 1988 yılında Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı oldu. Aynı yılın sonunda askerlik görevini yapmak üzere atandığı Diyarbakır Askeri Hastanesinde 14 ay süreyle çalıştı.

  1989 yılında evlendi.1990 yılında Sağlık Bakanlığı Samandağ’ı Devlet Hastanesine KBB hastalıkları Uzmanı olarak atanan Dr. Sait GÜNAL aynı zamanda Hastane Başhekimliği görevini de yürüttü.
2 yıl süren bu görev sonunda 1992 yılı sonlarında Antakya Devlet Hastanesine atandı. 1999- 2001 tarihleri arasında Antakya Devlet Hastanesi Başhekim yardımcılığı görevini yürüttü.

  2001-2015 tarihleri arasında Antakya devlet hastanesi Kulak Burun Boğaz hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmakta iken, 2015 yılı Mayıs ayında Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesinde göreve başladı.

  Hatay Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığını yapmış olup, halen Genel Sekreter Yardımcılığı görevini vekaleten ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığı görevini ise asaleten yürütmektedir.
  Dr. Sait GÜNAL evli ve 2 çocuk babasıdır.

Şube Müdürlükleri
Duyurular EBYS toplantısı yapılacaktır.
Kurumsal Haberleşmeye geçilecektir.
Kent Bilgi Sistemi için proje ekibi belirlendi.